کاربرد های شیشه

سفارش شیشه سکوریت

سفارش شیشه سکوریت

شیشه سکوریت که با نام‌های شیشه ایمنی و شیشه تمپرشده نیز شناخته می‌شود، نوعی شیشه است که با فرآیندی به نام سکوریت کردن، مقاومت و استحکام آن به‌طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. برای سفارش شیشه سکوریت لازم است اطلاعات تخصصی در این رابطه داشته باشید.

این فرآیند شامل گرم‌کردن شیشه تا دمای بالا و سپس سردکردن سریع آن است. این عمل باعث ایجاد تنش در سطح شیشه و فشرده‌شدن در هسته آن می‌شود که در نهایت منجر به افزایش مقاومت شیشه در برابر ضربه، شکستگی و حرارت می‌شود.

به‌دلیل نحوه تولید آن، هنگام شکست به‌جای قطعات بزرگ، به قطعات کوچک و ایمن تبدیل می‌شود. این نوع شکست به‌دلیل شباهت قطعات کوچه به تاس(dice) اصطلاحاً “dicing” نامیده می‌شود.

این نوع شکست باعث می‌شود که شیشه سکوریت ایمن‌تر از شیشه‌های خام استاندارد باشد. به‌همین دلیل استفاده از شیشه سکوریت در محل‌هایی که استفاده از شیشه خام ممکن است ایجاد خطر نماید، بیشتر است.

 

نحوه تولید و سفارش شیشه سکوریت

کارخانه تولید شیشه نشکندر تولید شیشه سکوریت، ابتدا شیشه خام به اندازه موردنظر برش داده می‌شود. سپس لبه‌های تیز آن صاف و صیقل می‌شود. در مرحله بعد، شیشه در کوره تا دمای حدود 600 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود و سپس به سرعت با استفاده از جت‌های هوای سرد خنک می‌شود.

این فرآیند باعث ایجاد تنش در سطح شیشه و فشرده‌شدن در هسته آن می‌شود که در نهایت منجر به افزایش مقاومت شیشه در برابر ضربه، شکستگی و حرارت می‌شود.

اولین چیزی که باید بدانید این است که شیشه شما به اندازه مورد نظر شما بریده خواهد شد. در حقیقت، قبل از آن که فرایند سکوریت بر روی آن انجام شود، آن را برش می دهیم و تیزی‌گیری و دیاموند بر روی آن انجام می‌شود. انجام برش، سوراخکاری و… بر روی شیشه‌های سکوریت به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

پس از آماده‌سازی شیشه در وضعیت خام، شامل برش، تیزی‌گیری، دیاموند، پولیش، سوراخکاری و ایجاد افکت‌های مربرط به نصب یراق، شیشه را در کوره سکوریت قرارداده و آن را سکوریت می‌نماییم.

پس از اینکه شیشه شما از کوره‌های ما خارج می‌شود، برای جلوگیری از برخورد شیشه‌ها و ایجاد خط‌‌وخش با کمک چوب پنبه محافظ با فاصله در کنار هم قرار می‌گیرند. همچنین در صورت نیاز با کمک سلفون بسته‌بندی‌شده و در کنار هم بر روی قفسه‌ها قرار می‌گیرند.

شما می‌توانید اندازه، شکل، ضخامت و نوع لبه شیشه خود را مشخص و در سفارش خود اعلام کنید. همچنین می‌توانید رنگ شیشه شامل سفید، دودی، برنز، آبی و… را هنگام سفارش خود انتخاب کنید.

مهمترین مزایای شیشه سکوریت

کاربردهای شیشه سکوریتمقاومت بالا

شیشه سکوریت 5 تا 7 برابر شیشه معمولی در برابر ضربه و فشار مقاوم‌تر است. این امر باعث می‌شود تا برای استفاده در مکان‌هایی که احتمال ضربه خوردن شیشه زیاد است، مانند درب‌ها، پنجره‌ها، ویترین‌ها و نرده‌ها ایده‌آل باشد.

ایمنی

در صورت شکستن، شیشه سکوریت به جای تکه‌های بزرگ و خطرناک، به قطعات ریز و بی‌خطر تبدیل می‌شود. این امر خطر جراحت را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد و آن را برای استفاده در مکان‌هایی که کودکان یا افراد مسن حضور دارند، ایده آل می‌کند.

مقاومت در برابر حرارت

شیشه سکوریت می‌تواند تا سه برابر بیشتر از شیشه معمولی گرما را تحمل کند. این امر باعث می‌شود تا برای استفاده در مکان‌هایی که در معرض گرمای شدید یا تغییرات ناگهانی دما قرار دارند، مانند نزدیک اجاق گاز، شومینه یا پنجره‌های رو به آفتاب ایده‌آل باشد.

عایق صدا و حرارت

شیشه سکوریت می‌تواند به طور موثری از ورود صدا و گرما به داخل خانه شما جلوگیری کند. این امر می‌تواند به کاهش مصرف انرژی و ایجاد فضایی آرام‌تر و راحت‌تر در خانه شما کمک کند.

اگر به دنبال راهی برای افزایش امنیت و زیبایی خانه خود هستید شیشه سکوریت بهترین انتخاب برای شماست! این نوع شیشه تا چندین برابر شیشه معمولی مقاوم‌تر است و در برابر ضربه، فشار و حرارت بسیار مقاوم است.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

پاسخ دهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *